Projekt: A6 särama ja müüki

Eelmise aasta alguses nakatusin lisaks fotopisikule ka pisikusse mis sundis autot säravaks ajama ja teda sellisena ka hoidma. Kõlab lihstalt ju? Jah, seni kuni tegemist ei ole musta värvi autoga mis iga kriimu päikese käes kohe rõõmsalt reedab 🙂 Järgnes huvitav teekond car-detailing’u kirjusse maailma. Kui 2018 kevadel sai veel mässatud vahadega ja sisuliselt tankla toodetega ning asja üle rõõmu tuntud siis sügiseks oli küps otsus, et vahast ei piisa, vaja on masinat, poleermasinat. Eestis kohapeal on saadaval suuresti vaid profidele suunatud tooted, neile kes igapäevaselt lakikihti käiavad ja autot särama ajavad. Põhjaliku otsimise järel õnnestus hankida veidi vähem profitoode ja profidele suunatud muud vahendid, et saada hea lõpptulemus. Sügis ja talv tulid peale ning masin jäi sisse õnnistamata. Seega võin julgelt öelda, et 2018 aasta sai alguse projekt “A6 särama,” särama ajamisele lisandus 2019 alguses uus eesmärk: vahetame uuema vastu. Seega sai projekti koondnimeks “A6 särama ja müüki.” 2018 aastal hankisin seega peamiselt oskusteavet – mida ja kuidas teha tuleb ning vajalikke vahendeid. 2019 märtsi lõpus oli aeg küps, et teooria reaalsusesse tuua. Pigileotus, saaste eemaldus, pesu, lakikihile savipuhastus viimaste plekkide ja jääkide eemaldamiseks, pesu, kuivatus, teipimine, poleerimine, vahatamine, fotografeerimine. Siin mõned näited tööprotsessit ja lõppetulemusest.

Kokkuvõtlikult võiks öelda, et ei ole see protsess just kõige hullem, tänased masinad on üsna lollikindlad, kui päris koba ei ole ning viitsimist ja julgust omajagu siis saab väikese teooriaõppe järel iga mõistusega autoomanik sellega hakkama.
Minul siis on kasutuses LiquidElements T3000v2 poleermasin, area52-shop-st
Pigileotus ja šhampoon on jätkuvalt tanklakraam. Veljepuhastus Tenzi Detailerilt Sõbra keskusest. Rauaosakeste eemaldi AutoFinesse IronOut AutoCare-st. Auto puhastuseks kasutatav Savi Prismast (uskumatu aga Prismas on päris asjalikku kraami). Poleerpadjad ja -pastad Rupeselt pärit Värvifoorumist, lõikepasta Menzerna Abrasiivist. Poleerjääkide eemaldi ning kummipuhastus ja rehviläige Meguiar’s Benefitist. IPA lahus destilleeritud vesi Terminali tanklast ja IPA ise Oomipoest. Lõppvaha Tenzi Detailer Ceramic Wax pärit Siimu käest, ilmselt saab Tartus Falleroonist ning Sõbra keskusest seda osta. Poleerimiseks vajaliku ruumiga aitas hädast välja Koduelekter.

Tööaeg, kõik kokku umbes 10 tundi. Ei olnud eesmärk päris peegliks ajada. Järgmine must auto on juba järjekorras 🙂

Huvilisele on kuulutus siin: https://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=3097225

Share Post :

More Posts

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.